Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 czerwca 2019
  • wyświetleń: 559

Straż miejska apeluje: nie pozostawiaj dziecka w samochodzie!

Po wcześniejszych ulewach jakie nam towarzyszyły pod koniec maja nadeszły upalne dni i wyczekiwane wysokie temperatury. W połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są jednak bardzo niebezpieczne.

Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach wystosowała apel, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.

- Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie - przestrzegają strażnicy.

Straż Miejska apeluje szczególnie do osób dorosłych. - Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.

Mundurowi proszą też, by nie pozostawać obojętnym, gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. - Poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 997, 112 lub straż miejską - 986 - apelują i dodają, że na takie sytuacje zwracana jest szczególna uwaga.

Wyjaśniają, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka bądź psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu włącznie z wybiciem szyby.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA


Wholesale Mlb Jerseys Wholesale Replica Cheap MLB Jerseys Top Selling NBA Jerseys 0k's - We Share News Pitty's News Buy Coolest Soccer Jerseys Cheap NHL Jerseys AIR's duck All Sports Share News Wholesale NCAA jerseys Wholesale Cheap MLB Jerseys From China Buy Best Cheap NHL jerseys Online Web Sitemap Replica Soccer Jerseys Bu9'er We Share News Off the World Wholesale NHL Jerseys Wholesale NBA jerseys Top Selling NFL Jerseys B's News Wholesale jerseys Cheap Wholesale NFL Jerseys USA
Wholesale jerseys |